20 سپتامبر

راهی برای کاهش هزینه های مدیریت فناوری اطلاعات در سازمان ها

فناوری اطلاعات یک عنصر حیاتی برای داشتن یک کسب و کار موفق در سال ۲۰۱۷ اعلام شده است. زمانی که به دنیای ای تی ورود پیدا میکنید به احتمال زیاد مسئله ای که از آن اگاهی ندارید hyperconvergence است.( همگرایی سیستم ها ) است .

چشم انداز فناوری اطلاعات در حال حاضر به سرعت در حال تغییر است ، و ما را به سرعت وارد چالش های جدیدی میکند بنابراین وجود اصطلاحات جدید در این راه کاملا طبیعی است . پس اگر تا کنون با این کلمه مواجه نشدید برای بررسی دقیق آن این متن را دنبال کنید

تعریف همگرایی سیستم های فناوری اطلاعات

در طول عمر فناوری اطلاعات وجود سه عامل زمان سرمایه و تلاش از ضروریات در دنیای مجازی نام برده شده است. شرکت ها برای داشتن حضور در این بازار به هزینه برای داشتن کامپیوتر ها ذخیره ی اطلاعات و شبکه نیازمندند.
اتاق بازرگانی در سال ۲۰۱۲ اعلام کرد برای ارائه ی خدمات بهتر به مشتریان داشتن زیرساخت قوی متشکل از سه عامل بالا و ترکیب آن سه عامل مهمترین علت کسب درآمد در حوزه ی فناوری اطلاعات بوده است و از آن زمان واژه ی همگرایی سیستم های فناوری اطلاعات نیز متولد شد.
همگرایی سیستم های فناوری اطلاعات به این معنی است که فناوری در یک سیستم به صورت یکپارچه تبدیل شود تا مدیریت آن تنها توسط یک ابزار انجام شود .همگرایی را میتوان به تمام سازمان بسط داد . همچنین اعلام شد که همگرایی این سه عامل در تمام سازمان ها میتواند منجر به افزایش سود شود.
با خرید یک سیستم کامل از تجهیزات در قسمت فناوری اطلاعات سازمان ها به گونه ای که شامل تمامی بخش ها اعم از سرور ها و محل های ذخیره ی اطلاعات و دیگر موارد باشد تا حد بسیاری صرفه جویی در هزینه ها را به دنبال دارد .

تحلیلگران صنعت در انگلستان نیز این موضوع را به روشنی پذیرفتند.

 

کاهش نگرانی ها و هزینه ها

سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد که شرکت ها برای داشتن حداقل میزان هزینه، ساده تر کردن روال اداری برای کارکنان که همیشه با انبوهی از کارهای انباشته رو به رو هستند با استفاده از سیستم های یکپارچه در سازمان ها میتوانند مدیریت بهتری در این زمینه ارائه دهند

hyperconvergence به معنی ساده سازی تمام فرایند ها در یک شرکت است.
فرایند های ساده سازی در شرکت های کوچک گرچه روند رو به رشد را دارد اما نمو این رشد در سازمان ها ی متوسط و بزرگ به مراتب اثر گذار تر است. پس در ابتدا تمرکز کشورها بر رشد تکنولوژی باید روی سازمان های بزرگ و دولتی منعطف باشد .

یکی از اهداف همگرایی در سازمان ها برای از بین بردن نیاز به منابع ذخیره سازی چندگانه است پس با حذف فرایندها ی پیچیده و استفاده از سرورهای واحد میتوان به این امر دست یافت.

پیشنهاد به علاقه مندان در این حوزه این است که از سیستم سنتی به سمت سیستم مدرن روی بیاورند اگرچه تعویض تمام دستگاها در سیستم قدیم با وسایل و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری جدید نیازمند صرف هزینه است اما تغییر این امکانات تا حدود ۶۰ درصد رشد چند برابری را به دنبال خواهد داشت.

چه سازمانی به سیستم همگرایی نیازمند است؟

اندازه ی شرکت شما در این مورد حرف اول را نمیزند بلکه توقع و چشم انداز سازمان و سرعت رو به رشد آن تعیین کننده برنامه ریزی و مدیریت ریسک برای شماست.
پلت فرمی متناسب بانیاز شرکت خود را توسط متخصصین این امر انتخاب کنید و زیرساخت خود را به صورت مطمئن و امن بسازید در این مسیر از سیستم های مدیریت یکپارچه اطلاعات با توجه به تعداد کارمندان و نوع کسب و کارتان بهره بگیرید.

بودجه بندی

یکی از موانع سازمان ها در بخش فناوری اطلاعات تعیین مقداری از بودجه اختصاص داده شده به این قسمت است.
این چالش یک امر حیاتی هست .همیشه برای حرکت رو به جلو در سازمان ها و تغییر اساسی در زیرساخت های هر شرکتی باید هزینه صرف کرد ،بهتر است با بررسی تمام این جزئیات توسط مدیریت کنترل بودجه سازمانتان و تنظیم مجدد برنامه ریزی بودجه جهت یکپارچه سازی سیستم کسب و کارتان اقدام کنید.
زمانی که توانستید یک سازمان یکپارچه با زیر ساخت قوی را در شرکت خود فراهم کنید خواهید دید تا حد زیادی در میزان هزینه های اضافی شرکت و زمان صرفه جویی کرده اید و همچنین کارمندان شادتر ، با انگیزه تر و منظم تری خواهید داشت در آن زمان است که مشاهده خواهید کرد که در عرض چند ماه میزان بهره وری کل شرکت رشد فابل ملاحظه ای میکند و میتوان هزینه ی زیر ساخت ها را از سود شرکت پرداخت کرد.

مطالب مرتبط

پیام بگذارید